Blog

It’s complicated – coachingu relacji ciąg dalszy

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że utrzymywanie dobrych relacji z otoczeniem to w dużej mierze ciężka praca. Otaczający nas świat, mimo że coraz bardziej zdigitalizowany, pędzący do przodu jak pendolino, pozbawiany tradycji i rytuałów na rzecz komercjalizacji, wciąż opiera się na relacjach i sieciach powiązań, a także kontaktach i układach. Podczas gdy obiektywna rzeczywistość stanowi dla świata hardware, relacje można porównać do software’u, który całemu „osprzętowi” nadaje zastosowanie. 

Co zatem się dzieje, jeśli istotne relacje w naszym życiu ulegają zaburzeniu, zrywają się lub stają się po prostu trudne? Niejednokrotnie jest tak, że tkwimy w poczuciu krzywdy, izolując się i myśląc, że to oni , tamci są podli i nieczuli, a to co robią, jest umyślne i złośliwe.  Albo odwrotnie – próbujemy się wyswobodzić z więzów jakiejś relacji, bo czujemy, że druga osoba nas przytłacza/ kontroluje/ obwinia/ prowokuje… A prawda – jak zwykle pewnie leży gdzieś po środku i kwiczy ze śmiechu nad naszą szarpaniną. 

Coaching relacji oferuje ćwiczenia, które wyraźnie pomagają dostrzec nie tylko czubek swojego zranionego nosa, ale też drugą osobę, lub nawet całą rodzinę, która daną relację współtworzy, wzbogaca, czasem rujnuje, cierpi albo potrzebuje. Dzięki proponowanym ćwiczeniom klienci – jeśli są na tyle otwarci i w poszanowaniu drugiej osoby – mają szansę zobaczyć swoją relację z drugim człowiekiem jako system, który funkcjonuje dokładnie tak, jak oni sami go sobie zaprogramują. Stąd już chyba niewielki krok do refleksji, że na wszystko mamy wpływ? 😉

Żeby nie przegadać, zapraszam do pobierania ćwiczeń z zakresu coachingu relacji, testowania i dzielenia się wrażeniami (kliknij na tytuł poszczególnych ćwiczeń w celu pobrania – pliki zapisane w formacie pdf):

  1. Ćwiczenie na reorientację w relacji
  2. Poziomy logiczne w coachingu relacji

Życzę owocnych wrażeń!

Obrazek pochodzi ze strony www.

 

 

 


This Post Has 0 Comments

Leave A Reply
Chcesz otrzymywać miesięczny newsletter pełen inspiracji?Tak, chcę!