Blog

Diet coaching dla korpoludków

Ostatnio, będąc na pewnym evencie rozwojowym, słuchałam nudnawego wystąpienia i poirytowana myślałam: Nawet ja bym to lepiej zrobiła… Choć nigdy nie występowałam publicznie przed nieznanym sobie audytorium, z każdym kolejnym warsztatem, w którym brałam udział, zyskiwałam silne poczucie, że można to zrobić lepiej i że z pewnym przygotowaniem byłabym na to gotowa. W przerwie spotkałam przyjaciółkę, która z kolei zapraszała mnie na warsztaty organizowane przez jej firmę szkoleniową.

Olu, przyjdź na KKS – namawiała – Zobaczysz, jakie fajne rzeczy robimy!… 
W to nie wątpię – odparłam z przekonaniem – Tylko, że ja mam już dość brania udziału jako uczestnik. Sama bym chętnie coś poprowadziła!… – wyrwało mi się tęsknie, a nieopatrznie.
Biznesowa żyłka mojej przyjaciółki szybko się odezwała:
Naprawdę? A na jaki temat?
Na przykład work-life balance…. – rzuciłam od niechcenia. Bo jakby nie było, to mój konik w obszarze coachingu.
Ok., pierwszy wolny termin mamy w lutym. Zapisuję Cię!

I tak proszę Państwa po jakimś miesiącu od powyższej wymiany zdań wylądowałam jako ekspert od work-life balance na warsztacie „Twoje ciało idzie do pracy – dobrze odżywione” w Klubie Koneserów Sukcesu prowadzonym przez firmę BiznesTUBE. :) Polecam odwiedzić ich stronę internetową http://www.biznestube.pl/ – grupa energicznych młodych kobiet z poczuciem misji edukuje z przedsiębiorczości, inwestowania, zarządzania biznesem, budżetem domowym, nieruchomościami, a nawet grą na giełdzie.

W przygotowaniu i opracowaniu warsztatu ogromne znaczenie miała inna, całkiem świeża znajomość biznesowa z firmą All Set – kolejnym energicznym, kobiecym teamem, który zajmuje się organizacja eventów i ma fantastyczną, zachęcającą stronkę: http://allset.com.pl/. Oprócz eventów dziewczyny z All Seta wyczuły pewną rynkową niszę i rosnące zapotrzebowanie na usługi dla biznesu w zakresie work-life balance. All Setki poszukiwały coacha, który specjalizuje się w tej dziedzinie, żeby dodać nieco coachingowego charakteru serii warsztatów, które opracowują dla klientów korporacyjnych. Przypadkiem trafiły na mojego bloga, zadzwoniły, zaprosiły na spotkanie robocze i przydzieliły do tandemu z dietetyczką Anetą, z którą przez kilka kolejnych wieczorów pracowałyśmy przy zdrowej zielonej herbacie nad treścią i przebiegiem warsztatu.

 

Efektem naszej współpracy był warsztat oparty na założeniach diet coachingu pod wspomnianym wyżej tytułem. Warsztat przeprowadziłyśmy w gościnnym Klubie Koneserów Sukcesu firmy BiznesTUBE dla grupy kilkunastu osób chcących zadbać o swoje zdrowie poprzez właściwe odżywianie w pracy i nie tylko. Uczestnicy mogli w oparciu o ćwiczenia coachingowe poddać refleksji swój styl odżywiania, a potem skonfrontować własne przekonania o zdrowym żywieniu ze sporą dawką wiedzy specjalistycznej zaserwowanej w przyjaznej formie przez dietetyczkę Anetę. Przy tej okazji zostało obalonych kilka mitów na temat odżywiania, jak np. to, że zalecane 5 posiłków dziennie wcale nie oznacza, że faktycznie 5 razy zasiadamy do stołu z kompletną zastawą i celebrujemy drugie śniadanie czy podobiadek. Wielu z uczestników łącznie ze mną było zaskoczonych, że choćby kawa z mlekiem albo paluszki nieświadomie chrupane na zebraniu mogą być spokojnie wliczone w poczet posiłków. A jeśli ktokolwiek po tej konfrontacji zwątpił w zasadność swoich nawyków żywieniowych, mógł zaplanować ich zmianę i podsycić motywację do działania przy kilku kolejnych ćwiczeniach diet coachingu.

Warsztat był ważnym wydarzeniem dla wszystkich zaangażowanych w jego organizację. Dla BiznesTUBE – bo dziewczyny mogły zaprezentować kolejną inspirującą koncepcję w ramach KKSu. Dla All Set – bo przetestowały produkt i jego odbiór przez publiczność. A dla mnie i Anety – bo mogłyśmy się podzielić tym, co umiemy i w co wierzymy, z szerszą publicznością. Teraz chwila na przetrawienie nowego doświadczenia, wnioski, usprawnienia i ruszamy z ofertą w świat biznesu! :)

 


This Post Has 2 Comments

  1. Anitadop pisze:

    Ostanio dużo czytam blogów, stron a także bywam na forum dyskusyjnym gazety.pl.
    Ta strona mnie bardzo zaciekawiła, dodałam sobie ją do ulubionych. Pozdrawiam Anita :)
    Nie gram w gry online na facebooku!

Leave A Reply
Chcesz otrzymywać miesięczny newsletter pełen inspiracji?Tak, chcę!