Blog

A jaki jest Twój wymarzony zawód?

Kto z nas nie słyszał w wieku przedszkolnym pytania: a kim zostaniesz, jak będziesz duży?…  Albo nie zadawał go sobie sam w trochę innej formie na różnych etapach życia – poczynając do podstawówki, przez szkolę średnią aż po studia lub pierwszą pracę? Poszukiwanie drogi zawodowej spójnej z naszą życiową misją to często projekt na całe życie. Niektórzy z nas odnajdują wymarzony zawód dość wcześnie i wiernie się tego trzymają. Inni poszukują, testują, podejmują nowe kierunki rozwoju wielokrotnie na przestrzeni całego życia. Każda z tych dróg jest piękna, jeśli to, co robimy, jest w zgodzie z naszymi przekonaniami, wartościami i wyższymi celami.

Być może właśnie jesteś na etapie życia, w którym poszukujesz swojej drogi zawodowej? A może dotychczasowe zajęcie rozczarowało Cię lub znudziło i chcesz się przekwalifikować? Albo po prostu ciągle nie wiesz, co chcesz w życiu robić? :) Jeśli podobne myśli zaprzątają Twoją głowę, to wyobraź sobie, że jesteś narzędziem albo instrumentem. Jaką funkcję byś pełnił, do czego służył, kto nie mógłby się bez Ciebie obyć? A gdybyś mógł być jedną ze znanych melodii – jak byś brzmiał, w jaki nastrój wprowadzał słuchających?  A może chciałbyś być swoim ulubionym zwierzęciem? Co by Cię charakteryzowało? Jaki tryb życia byś prowadził, w jakim środowisku funkcjonował?…

Jeśli zaciekawił Cię proponowany eksperyment myślowy, to zapraszam do przeprowadzenia go w pełnej wersji. Kompletną instrukcję znajdziesz tutaj: ćwiczenie coachingowe CHIŃSKI PROJEKT do pobrania.

Jednocześnie zaznaczam, że ćwiczenie jest tylko jednym z wielu, które mogą posłużyć zdefiniowaniu predyspozycji zawodowych. Jeśli jesteś zainteresowany poszerzeniem swojej perspektywy w tym zakresie, zapraszam na coaching. :)

Życzę dobrej zabawy, inspiracji i ciekawych wniosków! Będę wdzięczna, jeśli zechcesz podzielić się w komentarzach

 

Obrazek pochodzi ze strony www.

 

 


This Post Has 0 Comments

Leave A Reply
Chcesz otrzymywać miesięczny newsletter pełen inspiracji?Tak, chcę!